הנבחרת

אטרקציות לעובדים – הרבה יותר מסתם בידור

אדם מודרני, המועסק כשכיר, מבלה יותר משליש מיומו בעבודה. לכן, גם עובדים שמאוד אוהבים ונהנים מעבודתם, מרגישים עם הזמן שחיקה ועייפות משגרת העבודה.

כדי לצמצמם את התופעה ולהפיג אנרגיות חדשות בצוות, מומלץ מדי פעם לארגן אירועים ואטרקציות לעובדים.

במהלך העשורים האחרונים, נכנסו לשוק חברות רבות המתמחות בפורמטים שונים של ארגון אירועי חברה ואטרקציות שונות. תעשייה זו גדלה מהר מאוד, צוברת ניסיון ומתפתחת בכל יום.

אולם עדיין לא כל בעל חברה או מנהל באמת מבינים האם הוצאה כספית הכרוכה בארגון האטרקציות, אכן הכרחית ומשתלמת.

אנשי משאבי אנוש ואלה הדואגים לרווחת העובד משוכנעים, כי זוהי אחת השיטות היעילות ביותר להנעת צוות עובדים בכל ארגון.

בדרך כלל ארגון יום כיף או ערב גיבוש מוקדש לציון החגים השונים כגון: הרמת כוסית לכבוד ראש השנה או פסח, מסיבת פורים סוערת או יום העצמאות. אירועים אלה נחוצים לעובדים מכל המגזרים: הפרטיים, הממשלתיים ועובדי המגזר השלישי. מדובר באירוע חברה קולקטיבי, משותף ומגבש לכל עובדי החברה.

חשוב לזכור, כי כל אחד מהעובדים שואף להיות חלק מהצוות, זקוק לתקשורת ופעילויות פנאי. כאשר תקשורת בצוות עבודה אינה זורמת, יעילות כושר העבודה נפגע.

אטרקציות לעובדים באירועי גיבוש מאפשרים לאנשים להראות את הצד השונה שלהם ולהיפתח להיכרות עמוקה ומשמעותית יותר עם הקולגות.

אטרקציות לעובדים

אז מה בעצם מרוויח המעסיק מהשקעה באטרקציות לעובדים?

  • אירועי חברה מאפשרים לעובדים להרגיש תמיכה, תשומת לב ולחוות חוויות משותפות שמאחדים את כולם. חוסר הפורמליות משפיע על העובדים בצורה חיובית.
  • עובדים מתאחדים בקבוצות לא פורמליות. הם יוצרים קשרי חברות קרובים, והצוות הופך להיות מאוחד וחזק יותר.
  • ישנה אפשרות לתקשר עם הממונים מחוץ לסביבה הרשמית. העובדים כבר לא מסתכלים על ההנהלה רק כעל "בוסים", אלא נחשפים לצדיים אנושיים יותר של המנהלים. 
  • עובד שיש לו הרבה חברים בצוות, יגיע לעבודה עם יותר מוטיבציה. הוא גם לא ימהר לצאת מאזור הנוחות ולחפש מקום עבודה חדש. צוות טוב יכול להפוך ליתרון תחרותי של החברה על פני מתחריה.
  • המתח הפסיכולוגי בין עמיתים מצטמצם, רוח הצוות מתחזקת, מצבי קונפליקט נפתרים. כולם טוענים מצברים להמשך העשייה.
  • מנהלים במהלך אירועים כאלה מקבלים הזדמנות ייחודית להסתכל מחדש על המצב בחברה, לבחון מקרוב את התנהגות הכפופים, לזהות את החוזקות והחולשות של כל עובד.

אטרקציות לעובדים

לא משנה באיזה אירוע מדובר – מסיבה או טיול, בחירה נכונה של אטרקציות תאפשר לחזק את התרבות הארגונית ותתרום לדינמיקה טובה יותר בין העובדים.

אירועים מוצלחים יש לתכנן בקפידה ומומלץ להשאיר את העבודה למומחים. רוצים לארגן לצוות שלכם אירוע עם אטרקציות ייחודיות, שתרתי משמע יצבעו את האירוע שלכם במגוון צבעים?

צרו קשר ופנו אלינו עוד היום. צוות ה- minime ישמח להציע לכם שלל אטרקציות בלתי נשכחות לאירועים ולעובדים.